استاندار آذربایجان شرقی: روزمرگی در دولت سیزدهم جایی ندارد/ مهم‌ترین عامل موفقیت دستگاه‌ها، رضایت‌مندی مردم است

استاندار آذربایجان شرقی: روزمرگی در دولت سیزدهم جایی ندارد/ مهم‌ترین عامل موفقیت دستگاه‌ها، رضایت‌مندی مردم است

به گزارش فتوت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان شرقی، عابدین خرّم در بیست و پنجمین جشنواره شهید رجایی آذربایجان شرقی، با تاکید بر اینکه ارائه گزارش عملکرد یکی از ماموریت‌ها و رسالت‌های اصلی و مهم دستگاه‌های اجرایی است، گفت: تمامی دستگاه ها موظف هستند با ارایه گزارش عملکردهای خود، مقایسه وضع موجود با وضع قبلی را به قضاوت رسانه ها و مردم بگذارند.

وی یکی از نقاط ضعف دولت سیزدهم را عدم گزارش های مبسوط و کامل عملکرد دستگاه ها دانست و ادامه داد: باید اذعان کنیم که این گزارش ها به خوبی برای مردم و رسانه ها ارایه نمی شود و بهتر است مدیران دستگاه ها با هنرمندی و با جذابیت خاصی عملکردهای مجموعه خود را ارایه نمایند تا در بین آحاد مردم امیدآفرینی ایجاد شود.

خرّم، توجه به علم و فنون مدیریت را یکی از الزامات موفقیت دستگاه های اجرایی خواند و گفت: اما باید توجه داشت که مهم‌ترین عامل موفقیت دستگاه های اجرایی در دولت اسلامی، توجه به رضایت مندی مردم از عملکردها است که برای دستیابی به این مهم باید در همه کارها خدا و وجدان درونی خود را قاضی قرار دهیم.

وی تعمیم فرهنگ سازمانی را از دیگر عناصر موفقیت سازمان ها بیان و اضافه کرد: با فرهنگ سازمانی می توان با همدلی، همراهی و یکدلی برای رسیدن به اهداف عالی دولت گام برداشت که همانا رضایت مندی آحاد مردم است.

استاندار آذربایجان‌ شرقی در بخش دیگری از سخنان خود بر رعایت انصاف را در ارائه نقطه نظرات تاکید کرد و گفت: مشکلات موجود حاصل عملکردهای سال‌های گذشته است و نباید اظهارنظرها به گونه‌ای باشد که تمامی کاستی ها را متوجه عملکرد هشت ماهه دولت در استان کند.

در این مراسم از دستگاه‌های اجرایی برتر که واجد بیشترین امتیاز در ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها در قالب جشنواره شهید رجایی شده بودند، تجلیل شد.

براساس نتایج این جشنواره، در محور مربوط به گروه بندی اعلامی سازمان اداری و استخدامی کشور ادارات کل «ورزش و جوانان»، «امور مالیاتی»، «اقتصادی و دارایی» و «بهزیستی» و شرکت «آب منطقه ای» به عنوان دستگاه برتر انتخاب شدند.

در محور مربوط به دستگاه های اجرایی دارای خدمات برتر سازمان «جهاد کشاورزی»، ادارات کل «بیمه سلامت»، «راهداری و حمل و نقل جاده ای»، «تبلیغات اسلامی»، «میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی» و «کمیته امداد امام خمینی(ره)»، شرکت های «توزیع برق آذربایجان» و «پالایش نفت تبریز» و «دانشگاه علوم پزشکی تبریز» دستگاه برتر اجرایی شناخته شدند.

«اداره کل دامپزشکی» و «شرکت آب و فاضلاب استان» عنوان دستگاه برتر مجموع شاخص های عمومی و اختصاصی و «اداره کل اوقاف و امور خیریه» استان نیز عنوان دستگاه برتر در بیشترین رشد مجموع شاخص های عمومی و اختصاصی را به خود اختصاص دادند.

نویسنده مطلب: سردبیر

سردبیر
کمال کرامت نویسنده و محقق و روزنامه نگار صاحب امتیاز و مدیر مسئول نشریه ورزش و فتوت مربی اسبق تیم های ملی قهرمان اسبق جهانی و بین المللی و کشوری از سال 1997 تا 2001 مربی درجه یک و داور درجه یک فدراسیون نویسنده کتب ورزشی

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...